KOCIOŁ TERMALNY

Kocioł, jak zapewne wiecie, to duże naczynie do gotowania, którego dno jest połową sfery. Ale my w Ostoi Czarownic nie mamy zwyczajnego kotła. Nasz stworzony jest do kąpieli solankowych, siarczkowych, ziołowych, borowinowych a nawet piwnych. Brzmi ciekawie?
Proponujemy termalny relaks w naszej wannie, która pomieści na raz max. 8 osób. Kąpiel w kociołku to czysta przyjemność, szybka regeneracja, to dbałość o zdrowie i wzmocnienie układu odpornościowego.
Znane od wieków kąpiele w wywarach ziołowych działają bezpośrednio na skórę ciała. Przy okazji, olejki eteryczne uwalniane wraz z parą wodną, są wchłaniane i trafiają do krwiobiegu, co ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. W zależności od rodzaju ziół, kąpiele działają rozluźniająco, relaksująco, przeciwzapalnie oraz wirusobójczo i bakteriobójczo.
Kąpiele siarczkowe łagodzą wiele różnych dolegliwości. Działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Sprawdzają się przy wszelkiego rodzaju zwyrodnieniach kręgosłupa, dyskopatiach, rwie kulszowej. Dodatkowo kąpiel siarczkowa wpływa na tkankę łączną, przyspieszając jej regenerację. Aktywne składniki przenikają przez skórę przyczyniając się do poprawy mikrokrążenia, obniżenia poziomu cholesterolu czy regulują poziom glukozy we krwi.
Kąpiele i okłady borowinowe mają działanie rozgrzewające i polecane są przy schorzeniach stawów, chorobach reumatycznych oraz bólach kręgosłupa. Borowina to rodzaj torfu bogatego w substancje o działaniu bakteriobójczym, odżywczym przeciwzapalnym. Ma ciemny, brązowy kolor i konsystencję błota.
Gorące kąpiele solankowe zalecane są m.in. w leczeniu infekcji dróg oddechowych, przeziębienia, migreny, bólów mięśni i zakwasów, chorób stawów czy bólów menstruacyjnych. Wspomagają redukcję cellulitu i poprawiają krążenia. Przed korzystaniem z gorących kąpieli solankowych należy jednak skonsultować się z lekarzem lub rehabilitantem. Bezwzględny zakaz korzystania z gorących kąpieli solankowych obowiązuje osoby z wadami serca, rozrusznikiem serca, chorobami naczyniowymi, otwartymi ranami, zaburzeniami neurologicznymi, uczulenie na sole i zioła.
Macie zatem ochotę podarować sobie odrobinę relaksu? Zregenerować ciało i umysł? Zapraszamy!


1 seans ok. 2 godz. dla max 8 osób – 300 zł.

©2023 Ostoja Czarownic

Scroll to Top