Trasy ROWEROWE

Region Świętokrzyski jest wymarzonym miejscem do wypoczynku i zwiedzania, a także do aktywnego spędzania wolnego czasu. Na każdego amatora rowerowych wypraw czeka wiele znakowanych szlaków. Przemierzając je, nie sposób pominąć wielu ciekawych obiektów będących świadkami bogatej przeszłości naszego regionu, w tym m.in.: kościołów, pałaców i zamków, wiejskich domów i miejskich rezydencji, warownych miasteczek i wiekowych klasztorów, a nawet liczących sobie niemal dwa stulecia zakładów przemysłowych.

W najbliższej okolicy naszej Ostoi prowadzi niebieski szlak rowerowy Wokół Gminy Morawica o długości ok. 50 km. Jest w formie pętli, zatem jazdę i zwiedzanie można rozpocząć w każdym dowolnym momencie. W Nidzie znaki usytuowane są przy skręcie do szkoły, ok. 1 km od Ostoi.

Więcej informacji na temat szlaku w linku poniżej.

https://greenvelo.pl/detal/1280-greenvelo-szlak-niebieski-w-gminie-morawica

Oczywiście na rowerze możemy jechać wszędzie tam gdzie tylko zapragniemy i na ile sił nam wystarczy. Ostoja położona jest w cichej i spokojnej okolicy. Okoliczne lasy oraz lokalne drogi o małym i bardzo małym natężeniu ruchu pojazdów, pozwalają na organizację dłuższych i krótszych wycieczek.
Zatem jeśli macie ochotę pozwiedzać okolice z pozycji dwóch kółek, do Waszej dyspozycji mamy 7 rowerów dla młodzieży i osób dorosłych oraz 3 rowery dla dzieci. Dodatkowo posiadamy przyczepkę dla maluchów. Wynajęcie roweru na cały dzień wynosi 15 zł/os. Goście Ostoi z rowerów mogą korzystać bezpłatnie.

©2023 Ostoja Czarownic

Scroll to Top